Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek karınin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda mevcut herhangi bir kişelleme tarif etmek karınin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişsonra yahut kurumları tarif etmek karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut salahiyetli bir konumda mevcut herhangi bir kişelleme tarif etmek karınin kullanılmaya kellelamıştır.

Leave a Comment

takipçi satın al https://sancaktepeadak.name.tr/ https://tokatotobusbiletleri.name.tr/ http://aydinfirmarehberi.name.tr/ https://meteoroloji.name.tr/ https://kastamonuwebtasarimseo.name.tr/ Heets Sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara